Tekst Margo Pajuste
Foto Shutterstock, tootjad

Palgi saab metsast välja ja lume lükatud nii ATV, traktori kui ka maasturiga. Miks aga otsustada just ATV kasuks?
Jahi- ja kalamehed, talupidajad ja lihtsalt maal elavad inimesed kasutavad aina enam ATV-sid ehk spetsiaalselt maastikul sõitmiseks mõeldud väikesi liikumisvahendeid.

TÕSINE TÖÖLOOM. „ATV on töömasinana tihti maasturist või suurest traktorist mõistlikum valik, sest on kompaktsem ja mitmekülgsem,“ selgitab Marek Kärner ettevõttest Motohobi OÜ. „ATV on väike ja kerge, samas varustatud madalsurverehvidega, mis avaldavad pinnasele oluliselt vähem survet. Nii saab ATV abil palgi või küttepuud metsast välja tuua ka sealt, kus pinnas traktorit või maasturit ei kanna.“ Kinnijäämise puhuks on ATV-l olemas vints, millega ennast vajaduse korral välja tõmmata. /---/

Koduõue või sissesõidutee saab ATV abil kiiremini lumest puhtaks lükatud, sest selle manööverdusvõime on maasturi omast mitmeid kordi parem. Suure traktori võimekuse vastu ATV lund lükates küll ei saa, aga väikese siseõue ja sissesõidutee jaoks pole mõistlik soetada traktorit ja tohutut sahka.

ATV on ka soodsam kui väiketraktor või maastur. Töökõlbliku ATV hind algab umbes 5000 eurost, uue vastupidava maasturi hind aga vähemalt 20 000 eurost.

Loe artiklit täispikkuses ajakirja Looduses oktoobrinumbrist!