Enam ei pea hea pildi tegemiseks ostma kallist peegelkaamerat.

Tekst ja fotod Argo Argel
 
Üha enam leiab mobiil kasutamist pigem fotoaparaadi kui telefonina.

Kõige suurema hüppe mobiiltelefonide arengus ongi teinud just nende kaamerad, mis on muutunud valgusjõulisemaks, võimaldavad teha RAW-formaadis pilte ja pildistada manuaalrežiimis. See teeb seadmest täiesti arvestatava pildistamisvahendi. Lisaks pakub telefon võimalust pilti ka kohe ja lihtsalt töödelda ning jagada.

Mobiiliga pildistamisel kehtivad hea foto saamiseks suures osas samad põhimõtted nagu peegelkaameraga pildistamisel. Ent siin leidub ka uusi võimalusi ja aspekte, mida peaks teadma ja jälgima.
 
VALI SUURIM RESOLUTSIOON
Alati tuleb foto seadetest valida võimalikult suur resolutsioon. Kui mobiili kaamera pakub võimalust pildistada RAW-formaadis, pead valima selle. Selline pilt salvestab rohkem infot ja võimaldab foto hilisemal töötlusel enam parameetreid muuta.

Statiivilt pildistades tuleks valida käsitsi ISO ja säriaeg. See tähendab, et automaatse režiimi asemel tuleks kasutada telefonis leiduvat manuaalset režiimi. Kui kaameras sellist režiimi ei ole, saab endale laadida vastava äpi – näiteks Camera FV5 (Android) või Pro Camera (iPhone).

Loe artiklit täispikkuses ajakirja Looduses septembrinumbrist!