Inimese ja looduse suhetest rääkimisel valitseb laias laastus kaks diametraalselt vastandlikku lähenemist.

Ühe järgi oleme loodusest täiesti võõrdunud, tunneme ennast turvaliselt ainult siis, kui nutiseade käe külge kleebitud ja oleme üleüldse võimelised juba 100 m x 100 m metsatukka ära eksima.

Teise käsitluse järgi januneb linnainimene aina enam värske õhu, roheluse ja avaruse järele. Vaadake, mis toimub nädalavahetusel näiteks Viru raba parkimisplatsil – liiklus nagu Ülemiste keskuses.

Me ise kaldume selle teise variandi poole. Aina enam tuleb juurde loodushuvilisi, kellele meeldib lihtsalt metsas ja mere ääres uidata ning  patareisid laadida. Kala- ja jahimeestest ning fotohuvilistest me ei räägigi – ka need hobid näitavad selget tõusutrendi.

Kõigile loodushuvilistele on mõeldud ka see ajakiri, mille esimest numbrit te praegu käes hoiate. Lugemine lugemiseks, see pole eesmärk omaette. Nagu ütleb oma loos Vladislav Koržets: tuleb ise õue minna ja pilvedesse vaadata, sest kes õue ei lähe, selle taevaks jääb toalagi. Me vajame enamal määral seda rõõmu ja jõudu, mida meile saab anda vaid Loodus.

Nii et müts pähe, saapad jalga ja läksime!


Margo Pajuste, peatoimetaja


Telli ajakiri