Lõuna-Eestis asub kaunis Koiva jõgi, mida me jagame naabrite lätlastega. Selle lähedal on Eestimaa ühed kaunimad, Koiva ja Oore männikud. RMK on sinna rajanud mitmeid toredaid laagriplatse, mida tasub kindlasti külastada aasta ringi, sest igal aastaajal on oma võlud.

Tekst ja fotod Tõnu Jürgenson
 
Siin on hea peatuda ja lõket teha lausa mitu päeva, et saada piirkonna loodusest põhjalikum ülevaade ning lasta endas tekkida soovil tagasi tulla.

Koiva ääres asub mõistlike vahedega mitu kena telkimiskohta ning ühe juurest teiseni liikudes saab endale korraldada kena paaripäevase matka, luues kolmnurga Tellingumäe, Kõrgeperve ja Alumati telkimiskoha vahel.
 
ALUSTAME TELLINGUMÄELT. Tellingumäe plats on avar ja valge. Kes ei viitsi telki püsti panna, võib Une-Matiga kohtingu korraldada ka puukuuri peal. Künkal seisab kõrge vaatetorn, kust avaneb suursugune vaade Lõuna-Eestile ja Põhja-Lätile. Erinevatel aastaaegadel on huvitav vaadata Mustjõe lammiala muutumist. Kuidas vesi koguneb ja kaob vana jõe sängidest, millised värvid looduses vahetuvad ja nõnda edasi.

Loe artiklit täispikkuses ajakirja Looduses juuninumbrist!