Vanasti kuulus tõukekelk tavaliselt maavanaemade ja -vanaisade tavapärasesse talvearsenali. Sellega sõitis mamma poodi või papa kalale.
Tänapäeval on tõukekelgust saanud pigem spordivahend, millega teha trenni või käia matkal. Nii koguvadki talviti aina enam populaarsust mitmel pool üle Eesti korraldatavad tõukekelgumatkad.

Tänavune korralik talv lubab tõukekatega sõita paikadesse, kuhu muidu sellise riistapuuga ei pääsekski. Näiteks Piirissaarele, mis on oma eraldatuses eksootiline ja põnev paik. Veebruarikuisel pühapäeval võttiski seltskond tõukekelgulisi matkajuht Levo Tohva juhtimisel ette retke Piirissaarde.

Alustame Laaksaare sadamast, kust on laevaühendus Piirissaarega. Praegu laevad muidugi ei sõida, sest Levo jutu järgi on Peipsi jää kohati lausa 30 sentimeetrit paks ning võimalik, et peatselt avatakse ka ametlik jäätee. See tähendab, et sissekukkumise ohtu meil sisuliselt pole. Jäänaasklid aga saab iga matkaline sellegipoolest kaela. Need on vajalikud, et ennast läbi jää vajumisel veest välja tõmmata.